Polícia s PPT od skorého rána pátrali po mladíkovi v Leviciach

Dnes 8.8.2022 prebehla pátracia akcia po nezvestnom v Leviciach, žiaľ so smutným koncom.
 
Na základe posledného pripojenia mobilného telefónu na vysielač operátora sme si dôkladne stanovili niekoľko oblastí na prepátranie. Dnes od ranných hodín sme v spolupráci s PZ Levice, Kynologická záchranná brigáda BB a DHZ Kalná nad Hronom vykonávali v Leviciach poslednú pátraciu akciu po nezvestnom Marošovi.
 
Poslednú z toho dôvodu, že sa ho našim pátračom podarilo nájsť … no bohužiaľ už neskoro.
Dnešok bol veľmi náročný, nie len kvôli členitému a ťažko dostupnému terénu, ale tiež z dôvodu, že bola s nami v teréne aj Marošova rodina.
 
Ak sú s nami v teréne rodinní príslušníci nezvestnej osoby, postupujeme v teréne citlivejšie a to z dôvodu, aby neprišlo k nejakej dramatickej udalosti.
Dnešná pátracia akcia bola ukončená a naši pátrači sa presunuli na iné miesto, kde bolo potrebné pomôcť v inom prípade nezvestnosti človeka.
 
Marošovej rodine a blízkym, chceme ešte raz vyjadriť hlbokú úprimnú sústrasť a popriať veľa, veľa síl.

Absolvovali sme kurz Civil First Responder

Dnes, 7.8.2022 sme absolvovali kurz Civil First Responder v Akadémií urgentnej medicíny.

Členovia z viacerých krajov sa dnes zišli v Bratislave, aby sa naučili viac o rozšírenej prvej pomoci, fixácií a transporte v náročných terénoch, s akými sa stretávame často. Cieľom kurzu First Responder je pripraviť absolventa na poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti v taktických podmienkach, kedy je sám záchranca vystavený bezpečnostným rizikám, je nútený pracovať pod zvýšeným stresom a jeho znalosti a zdroje sú výrazne limitované.

Vďaka inštruktorom z Academy of Emergency Medicine – Akadémia Urgentnej Medicíny, ktorí absolvovali rôzne vojenské misie v Sýrii, Iraku a Kurdských regiónoch ako záchranári na frontových líniách, sme si mohli precvičiť hlavne praktickú časť, ktorú využijeme najmä v teréne pri pátracích akciách.
 
Ďakujeme za kurz a veríme, že to čo sme sa naučili budeme musieť čo najmenej využívať v teréne.

PPT, Polícia, DHZ a Kynológovia pátrali po seniorke

Dňa 17.07.2022 sme boli zamestnancami seniorského domu Šugov požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnej seniorke, ktorá v skorých ranných hodinách toto zariadenie svojvoľne opustila.

Akcia trvala 10 hodín, avšak ani pri vynaložení všetkého úsilia sa nám dôchodkyňu dnes nepodarilo nájsť. V pátraní budeme naďalej intenzívne pokračovať.

Na akcií sa okrem Polície zúčastnil aj Pohotovostný pátrací tím KE kraj, kynológovia a miestne DHZ.

Potápačský oddiel

Pohotovostný pátrací tím môžete stretnúť ako na súši, tak na vode, ba dokonca aj pod vodou 🤿

Počas 3 rokov, odkedy máme potápačský oddiel (PO PPT), sme sa zúčastnili už desiatok pátraní pod vodnou hladinou. Členovia potápačského oddielu pod vedením skúseného inštruktora a veliteľa Róberta B., sa neustále zdokonaľujú, aby boli pripravení na každú situáciu, ktorá môže nastať aj pri pátraní po nezvestnej osobe.

Róbert a jeho tím inštruktorov pravidelne školia policajných potápačov z Prezídia Policajného zboru, pod ktoré patria PPÚ, ÚOU a tiež Poriečne oddelenie PZ SR. Spoločne sa zúčastňujú rôznych špeciálnych výcvikov a školení, vďaka ktorým sú schopní zasiahnuť v akýchkoľvek náročných podmienkach a zložitých situáciách. Potápačský oddiel je pre nás veľkým prínosom a posúva nás o veľký kus ďalej.

Poďakovanie od Polície SR – Nitriansky kraj

POĎAKOVANIE POHOTOVOSTNÉMU PÁTRACIEMU TÍMU ZA OCHOTU, PROFESIONALITU A OBETAVOSŤ 📜👍
 
Zástupca riaditeľa Obvodného oddelenia Policajného zboru v Mojmírovciach odovzdal členovi Pohotovostného pátracieho tímu ďakovný list za ochotu, profesionalitu, obetavosť, spoluprácu, za vynaložené úsilie a technické prostriedky, ktoré na úkor svojho osobného voľna preukázali počas pátrania po nezvestnej osobe z obce Cabaj – Čápor.
 
Ide o 77 ročnú pani Helenu K., ktorá je aj napriek snahe všetkých zainteresovaných stále nezvestná.
Vážime si pomoc, ktorú nám poskytuje pohotovostný pátrací tím a ďakujeme všetkým, ktorí sú ochotní aj v rámci svojho voľného času pomôcť pri hľadaní nezvestných osôb. 🙏🤝

Tretia pátracia akcia po Štefanovi z obce Dlhé nad Cirochou

Dňa 22.6.2022 sme vykonali v poradí tretiu pátraciu akciu po nezvestnom Štefanovi Veľasovi z obce Dlhé nad Cirochou. Žiaľ, opäť bez úspechu. Napriek desiatkam prejdených kilometrov a mravenčej práce v teréne spolu s Políciou SR, Kynologickou záchrannou jednotkou, dobrovoľnými hasičmi sa okrem mobilného telefónu a bicykla viac nenašlo.
 
V pátraní budeme naďalej pokračovať.
Viac v reportáži od Jana Veľasová 23.6.2022 na Krimi Joj o 19:00.
VEĽAS Štefan
Vek: 58 rokov
Štátna príslušnosť: SLOVENSKO
Bydlisko: Dlhé nad Cirochou
Dátum vyhlásenia: 11.6.2022
Dôvod pátrania: Nezvestná osoba
Vyhlasujúci útvar: KR PZ v Prešove
 
Popis osoby: Štefan je štíhlejšej postavy, má tmavo-šedivé vlasy, s plešinou a nosí briadku
 
Popis oblečenia: Oblečené mal krátke nohavice a tričko bez rukávov

Ak ste osobu videli, máte informácie ktoré by mohli pomôcť pri pátraní, kontaktujte políciu na 📞 158 alebo Pohotovostný pátrací tím na 📞  0904969244 Za pomoc a zdieľanie ďakujeme. Majte vždy aktuálny prehľad o nezvestných osobách, stiahnite si našu bezplatnú aplikáciu PATRO.

Pátracia akcia prebiehala aj 14.06.2022

Ani po dvoch dňoch intenzívneho pátrania v obci Dlhé nad Cirochou sa nám žiaľ doposiaľ nezvestného Štefana V. nájsť nepodarilo.
 
Počas oboch dní sa 40 ľudí v zložení členov Pohotovostného pátracieho tímu Košice, Kynologickej záchrannej jednotky Košice, Policajného zboru Slovenskej republiky a Dobrovoľných hasičov snažilo nezvestnú osobu vypátrať. Na pomoc priletel dokonca vrtuľník letky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky s termokamerou, ale ani jeden z našich pokusov nebol úspešný. Prepátralo sa rozsiahle územie, ktoré máme vďaka našim technológiám dôkladne zmapované, polícia nám poskytla taktiež svoje prepátrané úseky v podobe máp, vďaka ktorým po spojení môžeme pomaly vylučovať určité lokality. V pátraní budeme naďalej pokračovať na nových sektoroch.

Rozsiahle pátranie po nezvestnej 77-ročnej dôchodkyni

Aktualizované 27.06.2022

Nezvestná pani Helena K. sa našla, žiaľ neskoro. Rodine vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť.

 Aktualizované 15.06.2022

Posledných pár dní sme sa neúnavne snažili zodpovedať jednej rodine, kde sa nachádza ich mama, starká. Po obrovskej snahe našich pátračov, taktiež PZ SR, DHZ a miestnych dobrovoľníkov, sa nám nepodarilo pani Helenku nájsť, no stále veríme, že nám niekto dá ten kľúč, kde sa mohla stratiť, nakoľko celá oblasť Cabaj Čápora bola prepátraná kúsok po kúsku. V obci ani okolí sme ju nenašli, ale veríme, že nám niekto poskytne smerodajnú informáciu. Môžete nás kontaktovať aj anonymne, telefonicky, správou na Facebooku, budeme vďační za každú informáciu, ktorá by nám mohla pomôcť pri pátraní.
Ďakujeme za pomoc a zdieľania príspevku.

Aktualizované 11.06.2022

Pohotovostný pátrací tím dňa 11.6. organizoval v poradí už tretiu pátraciu akciu po nezvestnej pani Helene Kováčovej z obce Cabaj-Čápor.
 
Pátrania sa zúčastnilo celkom 45 ľudí, ktorí majú po dnešku v nohách neskutočné množstvo kilometrov a tiež aj na vozidlách, štvorkolkách. Napriek veľkému množstvu pátračov z Pohotovostného pátracieho tímu, registrovaných dobrovoľníkov, členov okolitých DHZ, kynológov a dobrovoľníkov z obce, sa žiaľ doposiaľ nepodarilo nezvestnú pani Helenku nájsť.
 
Každopádne ďakujeme všetkým zúčastneným za obrovskú snahu, pomoc a spoluprácu.

Pátranie po 19-ročnej Natálií na Tribeči pri Nitre

V pondelok 11.04.2022 o 22.19 hod. sme prijali žiadosť o pomoc pri pátraní po 19-ročnej Natálii R., ktorá ešte popoludní okolo 13.00 hod. odišla z chaty pri obci Jelenec.
 
Natália neskôr telefonicky kontaktovala svojich kamarátov s tým, že sa stratila niekde v lese a nevie kde sa nachádza.
 
Do terénu boli okamžite vyslané dva výjazdové tímy PPT z Nitry a Trnavy vybavené termovíznou technikou. Pátracia akcia v súčinnosti s príslušníkmi polície OO PZ Chrenová, OO PZ Lužianky, OO PZ Zlaté Moravce a Pohotovostnou motorizovanou jednotkou z Nitry prebiehala až takmer do 01:00 hod. ráno, kedy vystrašenú Natáliu, no živú a v poriadku, našla hliadka polície v oblasti Zlatno.
 
Pátranie teda dopadlo úspešne a so šťastným koncom. Ďakujeme za dôveru a vynikajúcu spoluprácu Polícia SR – Nitriansky kraj

Tomáš z PPT bol darovať krv už 43 krát

Každý z nás sa môže stať hrdinom. Ako?
 
Je to veľmi jednoduché, stačí ísť darovať krv a už z jednej návštevy môžete zachrániť minimálne 3 ľudské životy. Aj napriek veľkému počtu ľudí, ktorí denne darujú krv je jej stále nedostatok.
 
Členovi Pohotovostného pátracieho tímu, Tomášovi, sa podarilo získal zlatú plaketu za darovanie krvi. Krv bol darovať už 43 krát.
 
Avšak skutočná odmena za pomoc nie je žiadna cena, ale bezprostredná pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú. Pamätajme, že zdravie máme iba jedno a nikdy nevieme kedy sa ocitneme v situácií, že budeme práve my, tí čo ju budú potrebovať.

Pátranie v obci Medzev v Košickom kraji

Jakub D. z Medzeva bol dnes nájdený, žiaľ bez známok života.
 
„Dve za sebou nasledujúce pátracie akcie nám síce nepriniesli žiadny priamy výsledok, no dali nám odpovede na mnoho otázok. Odpovede, ale aj dôvody na zamyslenie sa. Nad hodnotami života, nad krehkosťou toho daru… Nad tou tenkou hranicou, ktorá predeľuje život a smrť. Je to bolesť, keď odíde mladý človek, ktorý mal život pred sebou, bolesť aj o to väčšia, keď vieme, že stačilo, aby ho len niekto vypočul…pochopil.“, Veliteľ PPT KE
 
Krátko popoludní člen Dobrovoľného hasičského zboru Medzev nálezom ukončil naše tajné dúfanie. Dúfanie o šťastí. Dúfanie v zázrak.
 
Vyjadrujeme úprimnú sústrasť