Pohotovostný pátrací tím

podporte nás vašimi 2% z daní

Milí priatelia a podporovatelia Pohotovostného pátracieho tímu,
pátranie po nezvestných osobách vykonávame už od roku 2019, robíme to radi, z vlastného presvedčenia a bezplatne. 
 
Prichádza obdobie, kedy máte možnosť rozhodnúť, kam smerujú 2% z vašich daní. Pomoc však potrebujeme aj my. Vaša podpora je pre nás dôležitá, pretože každé percento, ktoré nám poskytnete, pomáha zachraňovať životy.
Pohotovostný pátrací tím

Dôležitá informácia

Veľmi pekne ďakujeme za všetku Vašu podporu a dôveru, ktorú do nás vkladáte. Tak ako po minulé roky, aj teraz sme sa plánovali zaregistrovať pre príjem 2% z daní, nakoľko to je jediný finančný príjem, ktorý naša organizácia má. Avšak chybou úradníka sme žiaľ nestihli včas podať potrebné dokumenty a tak tento rok naša organizácia 2% prijímať nemôže.

Ak by ste nás ale chceli aj napriek tomu podporiť, venujte svoje 2% z daní pre občianske združenie pre pomoc deťom. Toto občianske združenie s nami spolupracuje a nakoľko je na Slovensku veľa nezvestných detí, rozhodli sme sa spojiť sily a pomôcť tak ešte viac.
Venovaním vašich 2% tomuto združeniu podporíte nepriamo teda aj nás.

Ďakujeme a Vašu pomoc si nesmierne vážime ❤

Údaje o organizácií - občianske združenie pre pomoc deťom

  • Názov: občianske združenie pre pomoc deťom

  • IČO: 51275813

  • Adresa: Gercenova 1161/21, 851 01 Bratislava - Petržalka

  • Právna forma: Občianske združenie

Ako to funguje?

  • Je to jednoduché

    Pri vyplňovaní daňového priznania jednoducho určte 2% svojich daní pre Pohotovostný pátrací tím. Umožní nám to nákup nevyhnutnej techniky a zabezpečí potrebné školenia pre našich dobrovoľníkov.

  • Malý krok je veľká zmena

    Tento malý krok pre vás znamená veľkú zmenu pre tých, ktorí potrebujú našu pomoc. Vaša podpora nám umožňuje udržiavať našu činnosť na vysokom štandarde a byť vždy pripravení, keď nás niekto potrebuje.

Ako darovať 3% z dane?

Dobrovoľníci, ktorí pomáhali v Pohotovostnom pátracom tíme alebo inej dobrovoľníckej organizácii min. 40 hodín v roku 2023 môžu venovať až 3% (vyžiadajte si potvrdenie o dobrovoľníckej činnosti za rok 2023).

Aký je Postup pre zamestnanca?

Požiadajte do 15. februára 2024 zamestnávateľa o vykonanie Ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a nezabudnite uviesť, že budete darcom 2%, aby vám zamestnávateľ vystavil Potvrdenie o zaplatení dane. 

Keď dostanete Potvrdenie o zaplatení dane, vyplníte Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby a tieto dva formuláre nám môžete poslať na adresu: Pohotovostný pátrací tím, P.O. Box 37, 830 03 Bratislava 33 

alebo doručte daňovému úradu v mieste vášho bydliska najneskôr do 30. apríla 2024.

pri podaní daňového priznania

Ak si podávate daňové priznanie sami:  Vyplňte v daňovom priznaní konkrétnu časť venovanú 2% z dane s názvom Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona alebo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov právnickej osoby. Vyplnené daňové priznanie doručte vášmu daňovému úradu do 31. marca 2024. 

Najneskôr do 30. apríla 2024 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

Vaša podpora mení životy

Každé poukázané percento je pre nás významnou podporou. Pomáhate nám nielen zachraňovať životy, ale aj udržiavať našu misiu a víziu. Spoločne môžeme byť silnejší a efektívnejší.

Ďakujeme vám za vašu ochotu a štedrosť. Spolu môžeme dosiahnuť viac!

Veľmi pekne ďakujeme za Vašu pomoc a podporu.