Pohotovostný pátrací tím

Pohotovostný pátrací tím

Ukončilo sa rozsiahle pátranie po športovcovi z Považskej Bystrice

Dňa 29.8.2023 sme boli požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnom Milanovi N. z Považskej Bystrice.
 
V spolupráci s príslušníkmi z Polícia SR – Trenčiansky kraj, DHZ Udiča, DHZ Papradno, DHZ Považské Podhradie, DHZ Plevník – Drienové, DHZ Horná Mariková, DHZ Považská Teplá, DHZ Jasenica, DHZ Brvnište, DHZ Čelkova Lehota, DHZ Milochov, DCO Nitriansky kraj a skupinou odhodlaných dobrovoľníkov sme prepátrali rozsiahle územia v Považskej Bystrici, kde by sa podľa indícií mohol Milan nachádzať.

Boli použité dva termodrony

Využitím špeciálnej techniky, ako napríklad dronov s termokamerami, sme mohli efektívne prehľadať pomerne veľké územie, vrátane ťažko dostupných miest. 
 
Naši pátrači, spolu s členmi DHZ, políciou a ďalšími dobrovoľníkmi, dôkladne prepátrali trasy a lesnaté úseky, na ktorých Milan zvykne behávať.
 
Napriek obrovskej snahe všetkých zúčastnených sa Milana v ten deň žiaľ nájsť nepodarilo. 
 
Pohotovostný pátrací tím
Dobrovoľní hasiči, pátrači, policajti a v neposlednom rade všetci dobrovoľníci, vynaložili obrovské úsilie v snahe nájsť Milana živého. Pátralo sa niekoľko dní v ťažkom teréne a zlom počasí, ale ani do poslednej chvíle to nikto nevzdal.
 
Žiaľ pri pátracej akcií dňa 30.8.2023, príslušníci poriečneho oddelenia PZ našli nezvestného Milana už bez známok života.
 
Ďakujeme všetkým zúčastneným za ochotu pomáhať iným.
Rodine a blízkym vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť. 🖤🕊️

Ako nás môžete podporiť?

Pohotovostný pátrací tím pomáha iným a Vy teraz môžete pomôcť nám. Stojíme pri ľuďoch, ktorí sa ocitli v náročnej životnej chvíli a hľadajú svojich blízkych. 

Snažíme sa byť ľudskou, fyzickou aj technickou pomocou a podporou.